• 6th Grade

    Team 1

    Aundrea Borchardt (Math)

    Brianna Weddington (ELA)

    Allix Kidd (Science)

    Katie Myers (History, Team Leader)

    Charles Comer (Reading)

    Alice Bellanger (SPED)

    Shaunna McCormick (Counselor)

     

    Team 2

    Abigail Fischer (Math)

    Latoya Forrest-Heard (ELA)

    Michelle Lee (Science)

    Morgan Salley (History)

    Claire Johnson (Reading, Team Leader)

    Meagan Barton (SPED)

     

    Team 3

    Angela Wallace (Team Leader)

    Emily Vincent

     

    7th Grade

    Team 1 

    Victoria Woodhouse (Math)

    Amanda Woodward (ELA, Team Leader)

    Coleen Knight (Science)

    Jennifer Walker (Histroy)

    Michael Santa Cruz (ICT)

    Doris Shed (SPED)

    Cherish Crocket (Counselor)

    Ashley Whitfield (Counselor)

     

    Team 2

    Kaylyn Goff (Math)

    Anna Kate Shurley (ELA)

    Mary Ellen Stevens (Science)

    Blair Vollmuth (History, Team Leader)

    Michelle Bennington (ICT)

    Sarah Sanders (SPED)

     

    8th Grade

    Team 1

    Pam Kitch (Math)

    Reann Parker (ELA)

    Christine Mahand (Science)

    Candace Smith (Social Studies, Team Leader)

    Austin Herrington (STEM)

    Christopher Doxey (SPED)

     

     

    Team 2 

    Joycelyn Lorenzo (Math, Team Leader)

    Angela Comer (ELA)

    Amber Helms (Science)

    Timothy Powell (Social Studies)

    Cory Carlson (STEM)

    Haley Hammons (SPED)

    Thomas Minarik (Counselor)

     

    Team 3

    Dava Griffin (Math)

    Jesse Ladner (ELA)

    Angela lee (Science, Team Leader)

    Emily Mays (Social Studies)

    Keating Helms (STEM)

     

    Electives

    Jocelyn Albrecht – Library

    Laura Allen – Indepen. Stud.

    Charlotte Banks - PE 

    Margaret Barnes – Pathways

    Shannon Bell – PE-Dance

    Candace Blake – Chorus, Team Leader

    Shannon Boles – Art

    Patrick Coogan – PE

    Leah Tackitt - Band

    Sarah Dukeman – Chorus

    Kyle Glass – PE

    Yanglin Gong – Chinese

    Mariah Johnson - ESL

    Gosia Leska - Strings

    Jason McLeod – PE

    Amy Pittman – PE

    Michael Quintero – Robotics

    Zachary Rose - Band

    Lucy Solano – Spanish

    Lisa Wolverton - PE

    Kimberly Yacinich - Reading

     

     

Last Modified on Wednesday at 3:07 PM